ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım 2021 Öğretmenler Gününde İlimizi Temsil Edecek Öğretmen Seçimi Hk.

24 Kasım 2021 Öğretmenler Gününde İlimizi Temsil Edecek Öğretmen Seçimi Hk.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünden alınan 16.09.2021 tarih ve  32172602 sayılı ve  2021/15  nolu Genelgede; Bakanlığımız koordinesinde yapılacak Öğretmenler Günü kutlama ve etkinliklerinde; 2023 Eğitim Vizyonu'nun ana aktörü olan öğretmenlerin  öğretmenlik mesleğinin toplumdaki algısının yükseltilmesine katkı sağlayacak, moral ve motivasyonlarını arttıracak, birlik ve beraberliğini pekiştirecek programların, yurt içinde ve dış temsilcililerimizde kutlanacağı belirtilmektedir. 

Bu Nedenle, İl ve İlçe temsilcisi öğretmenlerin seçiminde aşağıdaki hususlara öncelikle dikkat edilecektir.

1- Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul/ kurumlarda eğitim-öğretim hizmetleri sınıfına görev  

    yapıyor olmak,

2- Öğretmenlik mesleğinde adaylık dahil en az üç (3) yıllık hizmeti bulunmak,

3-  Son beş (5 ) yıl içerisinde " aylıktan kesme" veya daha ağır ceza almamış olmak,

4- Son beş (5) yıl içinde Bakanlıkça  24  Kasım Öğretmenler  Günü münasebetiyle düzenlenen faaliyetlere İl Temsilcisi öğretmen olarak katılmamış olmak.

Okul idarelerimizce, Genelge de belirtilen şartları taşıyan öğretmenlere duyuru işlemi SMS  ve  imza  sirküsü  ile yapılacaklardır.

  Değerlendirme Formlarını ve değerlendirmede esas alınan  Bilgi, Belge ve Dökümlarının  onaylı bir örneği ile  CD kaydının yapılarak bilgi ve belgeler eksik olduğu takdirde başvurullar  dikkate alınmayacaktır.

Başvuruda bulunan  öğretmenlerimize  ait  Bakanlık Genelgesinde  belirtilen EK:1 - EK:2 ve EK: 3  deki belgeler  hazırlanacaktır. 

 İl ve İlçelerden değerlendirme için gönderilecek öğretmenlerimize ait başvurular İl Merkezindekiler  30  EYLÜL  2021 Perşembe günü Mesai bitimine kadar, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ise 05 EKİM 2021 Salı günü mesai bitimine kadar Bilgi, Belge ve Dokümanlarıyla birlikte  Müdürlüğümüze bağlı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Hizmetleri Birimine gönderilecektir. Bu tarihte sonra başvurular kabul edilmeyecektir.

İL VE İLÇE TEMSİLCİSİ ÖĞRETMENLERİN SEÇİM USUL VE ESASLARI İÇİN TIKLAYINIZ

GENELGE

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.