ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023 YILI PERSONELİN İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞİKLİĞİ DUYURUSU (Eğitim Öğretim Hizmetleri, Geçici İşçi, Sürekli İşçi, 4/B (idari destek görevlisi, idari büro görevlisi, aşçı, aşçı yarımcısı, fizyoterapist) ve TYP haricindekiler)

2023 YILI PERSONELİN İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞİKLİĞİ DUYURUSU (Eğitim Öğretim Hizmetleri, Geçici İşçi, Sürekli İşçi, 4/B (idari destek görevlisi, idari büro görevlisi, aşçı, aşçı yarımcısı, fizyoterapist) ve TYP haricindekiler)

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün ilgi (b) yazılarında; bilindiği üzere Bakanlığımızın eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışında yer alan diğer hizmet sınıflarındaki bazı unvanlarda görev yapan personelin, il içi isteğe bağlı yer değiştirme iş ve işlemleri, ilgi Yönetmelik hükümlerine göre yürütülmektedir.

İlgi Yönetmeliğin 32'nci maddesinde;

"(1) Bu Yönetmelik kapsamında bulunan personelden bulundukları kurumda 30 Eylül tarihi itibarıyla kesintisiz en az üç yıl görev yapanlar, yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilirler.

(2) Başvurular Mayıs ayında alınır ve ilgili il millî eğitim müdürlüğünce belirlenen ve durumlarına uygun kadrolar arasından en fazla on kuruma atanmak üzere tercihte bulunulabilir. Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar ile aylıksız izinli olanlar, il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler.

(3) İl içi isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunan personelin atamaları, Haziran ayında tercihleri de dikkate alınarak hizmet süresi üstünlüğüne göre valiliklerce yapılır. Hizmet süresinin eşit olması hâlinde halen bulunduğu kadrodaki hizmet süresi fazla olana öncelik verilir, eşitliğin bozulmaması durumunda kura yoluna başvurulur.

(4) Bu madde kapsamında yapılan atamalar ilgili il millî eğitim müdürlüğünce duyurulur." hükmüne yer verilmiştir.

Buna göre,

1- İliniz okul ve kurumlarının personel ihtiyacı göz önünde bulundurulmak suretiyle münhal kadroların duyuruya çıkılması, duyuruya çıkılacak döner sermaye saymanı kadroları için Bakanlık Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünden görüş alınması,

2- Başvuruda bulunacak personelin MEBBİS modülündeki bilgilerinin güncellenmesi,

3- Haklarında yapılan idari soruşturma sonucunda görev yerleri değiştirilenlere, daha önce görev yaptıkları görev yerine aradan (4) dört yıl geçmeden tercih hakkı verilmemesi,

4- 30 Eylül tarihi itibarıyla en az üç yıllık hizmet süresinin hesabında, geçici olarak başka okul/kurumlarda görevlendirilenlerin görev sürelerinin asıl kadrolarının bulunduğu yerde geçirilmiş sayılması,

5- Başvurusu alınan personelin yer değiştirmesinin, ilgi Yönetmeliğin 32'nci maddesinin üçüncü fıkrasında belirtilen hükümler çerçevesinde en geç Haziran ayının ilk haftasında gerçekleştirilmesi,

6- İl içinde isteğe bağlı yer değişikliği gerçekleştirilen personelin göreve başlama tarihlerinin MEBBİS modülüne işlenmesi hususunda, Yer değiştirme isteğinde bulunan personel, MEBBİS e-personel modülüne kişisel şifresi ile giriş yaparak hatalı bilgileri var ise kadrosunun bulunduğu okul/kurumdan veya ilçe milli eğitim müdürlüklerinden hatalı bilgilerini düzelttirebilecektir. Aksi takdirde tüm sorumluluk personelin kendisine ait olacaktır.

Yapılan atamalardan sonra oluşan aile birliği mazereti, sağlık mazereti veya özel hayatı etkileyen nedenler hariç olmak üzere yapılan atamalar kesinlikle iptal edilmeyecektir. Bilgilerinizi ve durumun ilçenizde, biriminizde, kurumunuzda, okulunuzda görev yapan personellere (Eğitim Öğretim Hizmetleri, Geçici İşçi, Sürekli İşçi, 4/B (idari destek görevlisi, idari büro görevlisi, aşçı, aşçı yarımcısı, fizyoterapist) ve TYP haricindekiler) imza karşılığında duyurularak, yazımız ekinde gönderilen başvuru takviminde müracaatların alınarak, Başvuru Tercih Formu ve Hizmet Belgesini (imzalı ve mühürlü) Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Şubesi-Personel Atama Birimine DYS üzerinden herhangi bir gecikmeye meydan vermeden gönderilmesini rica ederim.

 

EKLER:

EK 1. ÜST YAZI

EK 2. BAŞVURU FORMU

EK 3. BAŞVURU TAKVİMİ

EK 4. İL İÇİ İHTİYAÇ

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.