ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014 - 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ

  2014-2015 eğitim öğretim yılı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de törenle başladı. Adıyaman’da öğrenciler ders başı yaptı.    
2014 - 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ

 

               İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında merkez TOKİ Akşemsettin İlk ve Ortaokulunda tören düzenlendi. Yapılan törene  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Milletvekili Mehmet Erdoğan, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf Çidem, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, bazı kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. 

                İlköğretim Haftası münasebetiyle günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasının ardından öğrenciler tarafından da şiirler okundu.  

                Törenin açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan, yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlayacak  olmanın mutluluğu ve heyecanını hep birlikte idrak etmeyiz. Yeni Eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve saygıdeğer velilerimizin sevincine, heyecanına en kalbi duygularla katılıyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

                Eğitim, hayat boyu devam eden bir süreçtir.  Kişinin gelişim ve olgunlaşma durumuna göre öğrenme etkinlikleri ve ihtiyaçları değişse de, şunu çok iyi biliyoruz ki kişinin aile durumu, çevresel etkileşimi ve okul durumu öğrencilerimizin başarı düzeyini etkileyen en önemli sebeplerdir. Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için gerek toplum olarak, gerekse kişi olarak kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz. 

                Değerli Meslektaşlarım, çağdaş toplum olabilmenin yolu öğretmenlerden geçer. Öğretmen; bilgi verir, davranış kazandırır, öğretir, ışık saçar, eğitir. Yetiştirdiği körpe beyinlere çağdaş bilgi ve bilimin yanı sıra, milli kültürümüzü, vatan ve millet sevgisini, evrensel değerleri aşılar. Bunları yaparken Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, bu ilkeleri benimsemiş ve davranış haline getirmiş fertler olarak yetiştireceğinize olan inancım tamdır. 

                Sevgili Öğrenciler, uzun bir tatilden sonra okul hayatınız için yeni bir döneme başlıyorsunuz.  Tatilde güzel ve eğlenceli vakit geçirerek dinlenmiş olduğunuzu umuyorum.  Şimdi okula umutla ve heyecanla başlama zamanı geldi. Unutmayın ki dersleriniz için göstereceğiniz ilgi ve çalışma azmi sizi başarıya götürecektir. Sizlere sürekli okumaya ve düzenli olarak çok çalışmayı tavsiye ediyorum. 

                Kıymetli Velilerimiz, sevgili öğrencilerimizin, evlatlarımızın okulda ve hayattaki başarıları hepimizin en önemli hedefleridir. Çocuklarımıza yeterli vakit ayıralım. Başarılı arkadaşları ile  kıyaslamayarak Onların fikirlerine  değer verip, korkularını yenmelerine yardımcı olmayı, dayanışmayı, yardımlaşmayı, paylaşmayı, hataları hoş görmeyi, daima başarılı olacaklarına olan ümit ve inançlarının güçlü olmasını telkin ederek sevgi ile büyütelim. 

                Bu duygu ve düşüncelerimle 2014-2015 Eğitim ve öğretim yılının huzurlu, güvenli ve kardeşlik ortamı içinde geçmesini  Allah´tan diliyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

                2014-2015  eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf Çidem ise, bugün Türkiye genelinde 17 Milyon öğrencinin ve 900 Bin öğretmenin yeni bir heyecan ve umut içerisinde ders başı yapacağını belirterek, “Herkesin bildiği bir gerçeği burada ifade etmek istiyorum.  Aile ve toplumsal yaşamda, insana dair ne kadar olumsuzluk varsa, toplumsal hayatta şikâyet ettiğimiz ne kadar husus varsa bunların tek sebebi eğitimsizliktir. Eğitime önem verilmeyişidir. Bu gerçekten hareketle bakanlığımızın tüm birimleri, okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz elbirliği ile bu eğitim öğretim yılını bir önceki yıldan daha iyi ve daha başarılı geçmesi için gerekli tedbirleri almanın gayreti içersinde oldular” dedi. 

             Program Akşemsettin İlk ve Ortaokulu öğrencileri tarafından yapılan folklor gösterisi sonrası sona erdi.

2014 - 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ2014 - 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ2014 - 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ2014 - 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ2014 - 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ2014 - 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.