ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 BİN KADINA EĞİTİM VERİLİYOR

10 BİN KADINA EĞİTİM VERİLİYOR

GAP Bölge Kalkınma İdaresinin Sosyal, Kültürel ve Ekonomik Destek Programı kapsamında finanse edilerek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Adıyaman’da kırsal kesimde yaşayan kadınların güncel hayattan ve günlük değişimlerden haberdar olmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Sosyal İnovasyon Projesinin açılışı Hasancık Köyünde gerçekleştirildi.

Hasancık Köyü Ortaokulunda düzenlenen açılış programına Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Vali Yardımcısı Adem Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ve proje koordinatörleri ile Hasancık Köyü kadınları katıldı.

Sosyal İnovasyon Projesi ile Adıyaman merkez ve köylerdeki 10 Bin kadın veliye ulaşılarak onların hayata, eğitime ve güncel mevzulara yönlendirilmesi hedefleniyor. Proje ile bir araya gelemeyen kadınların bir nebze de olsa bir araya getirmeye çalışmak, beşeri sermayeyi güçlü tutmak ve kırsal alanda yaşayan kadınların güncel hayattan ve günlük değişimlerden haberdar olmaları sağlanılacak.

Proje Koordinatörü Bekir Aydın, kırsal kesimdeki kadınların ekonomik ve çevresel sorunlara yenilikçi çözümler üretmek amacıyla hayata geçirilen Sosyal İnovasyon Projesinin hedef ve amaçları ile ilgili bilgi verdi.
Sosyal İnovasyon’un içeriği ile ilgili Hasancıklı kadınlara bilgi veren Vali Kalkancı “Sosyal İnnovasyon, geçmişten gelen ve yaşanılanları yeni yöntem ve metotlarla geliştirmeyi ve bunu geleceğe taşıyarak yenilemeyi ve yenilenmeyi sağlamaktır. Bizim toplumumuzun en az yarısı kadınlardan oluşuyor. Toplum deyince kadınlarımız akla geliyor. Çünkü bizim toplumumuz aile düzenine bağlı oluşmuş bir toplumdur. Ailelerin de temel değeri kadınlardır. Kadın ailenin her şeyidir. Çocuklarımız da bizim her şeyimizdir. Hepimiz çocuklarımızın çalışkan ve zeki olmasını isteriz. Zeka anneden çocuğa geçer. Bundan dolayı bu projeyi çok önemsiyorum. GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Adıyaman’da kırsal kesimdeki kadınlarımıza yönelik uygulanan bu projeye emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”dedi.

Program sonrası Vali Kalkancı, çocuklara oyuncak ve çeşitli hediyeler verdi.

Fotoğraflar için tıklayınız.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.